+90 542 610 84 44

24

Tem, 2014

Yeni Nesil Video Siteleri

Tarafından: | Etiketler: , | Yorumlar: 0

Teknolojinin hemen hemen her eve girdiği bu dönemde televizyon izlenme oranları oldukça düşüş göstermekte.Yoğun iş temposu,gündelik hayatın sıkıntısını yaşayan insanlar kaçırdıkları dizileri,filmleri daha sonra video siteleri aracılığı ile izleyebilmekte.Bu oluşumda video sitelerinin önemini arttırmakta..

Bu doğrultuda Türkiye pazarında da video izlenme oranları artış göstermekte.Ünlü bir araştırma şirketinin yaptığı istatistiğe göre Türkiye de izlenen videoların kategorik dağılımları ise oldukça ilgi çekici.İlk sırada ruhumuzun vazgeçilmez ihtiyaçlarından olan müzik yer almakta.

Müzik videolarına yakın bir oranda izlenen diğer kategori ise komik videolar..Bu tür videolar iş stresinden ve diğer zorlu hayat koşullarından ne kadar bunaldığımızı ve gülmeye ne kadar ihtiyacımız olduğunu gösterir.Bu açıdan bakıldığında videolar ruhumuzu arındırmak ve gülmek için bir araçtır..

Videoların izlenme oranları sürelerine göre de farklılık göstermekte.Örneğin aynı kategori içindeki bir çok video içinden kısa süreli olanlar daha fazla izlenmekte..

Video günümüzde gündelik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri ve tüketimimiz bizi eğlendirip dinlendirenler üzerinde yoğunlaşmakta..

Sen olmalısınGiriş Yorum yazmak için.