+90 542 610 84 44

22

Oca, 2015

Whatsapp Artık Masaüstünde

Tarafından: | Etiketler: | Yorumlar: 0

En çok kullanılan üçretsiz mesajlaşma servisi olan ve yakın zamanda Facebook tarafından satın alınan Whatsapp telefonları elden düşürecek yeni bir girişime imza attı. Bu girişimin adı web.whatsapp.com. Mobil sektörde 700 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olan Whatsapp işi biraz öteye taşıyıp uygulamayı tarayıcılarda çalışır hele getirdi. Şuan da sadece Google Chrome’de çalışan WhatsApp Messenger Web ilerleyen zamanlarda diğer tarayıcılarda aktif olur diye düşünüyoruz.

Peki Bu Whatsapp Messenger Web’de Nasıl Giriş Yapıcaz

Whatsapp yetkilileri bunun içinde çok güvenli bir sistem kullanmışlar. web.whatsapp.com adresine girdiğinizde sizi bir QR kod karşılıyıcak. Bu kodu gördükten sonra telefonumuzu elimeze alıyoruz ve telefonunuzun sistem özelliklerine göre QR kodu Whatsapp uygulamanıza okutuyorsunuz.
Android
WhatsApp’ı aç – Menü – WhatsApp Web
Windows Phone
WhatsApp — Menü — WhatsApp Web
BlackBerry
WhatsApp — Sohbetler — Menu tuşu — WhatsApp Web
BlackBerry 10
WhatsApp — Ekranı yukarıdan aşağıya doğru kaydırın — WhatsApp Web
Nokia S60
WhatsApp’ı aç – Menü – WhatsApp Web

whatsapp-masaustunde-1-karaaslanwebBu işlemin başarı ile gerçekleşe bilmesi için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor işlemi layıkı ile yerine getirdikten sonra PC erkranından bir anda Whatsapp’ın açıldığını göreçeksiniz.

whatsapp-masaustunde-2-karaaslanwebArtık Whatsapp’a tarayıcınız araçılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ançak Whatsapp Messenger Web’e bağlandıktan sonra dahi Telefonunuzda internetin açık olası gerekiyor Aman Dikkat.

Sen olmalısınGiriş Yorum yazmak için.