+90 542 610 84 44

19

Eyl, 2014

Web Tasarım Eğitimini Alanlar İleride Ne Yapabilirler?

Tarafından: | Etiketler: , , , , , , | Yorumlar: 0

Web tasarımı eğitimi alan kişiler özel işletmelerde ve devlet bünyesinde iş bulma olanakları çok fazladır. Ayrıca bunun yanında evde freelance olarakta çalışabilirsiniz. Bir çok kurum daha iyi hizmet verebilmek açısından web sitelerine ihtiyaç duymaktadır. İşte tam bu noktada web tasarımı eğitimi alan kişiler devreye girmektedir. Kendinizi iyi bir şekilde geliştirdiyseniz büyük meblağlar kazanabilirsiniz.

Eskiden web siteleri yapan kişilere webmaster adı verilirdi. Fakat günümüzde webmaster diye bir kavram artık neredeyse kullanılmamaktadır. Her iş sektöründe olduğu gibi web tasarımda belli kollara ayrılmıştır. Web tasarımı yapan kişilere günümüzde web designer, yazılım işiyle uğraşan kişilere web developer, sosyal medya pazarlaması yapan kişilere de social media marketing adı verilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte diğer sektörlerde parçalanma olduğu gibi web alanında da bu parçalanmalar doğal olarak karşılanmaktadır.

Sizde web tasarımı iş olarak değilde bu işi severek yapıyorsanız kesinlikle web tasarım işiyle uğraşmalısınız. Eminiz ki ortaya mükemmel eserler çıkacaktır.

 

Sen olmalısınGiriş Yorum yazmak için.